Ve středu 30. listopadu 2022 dojde k nasazení nové verze portálu Onemocnění aktuálně – COVID‑19: Přehled aktuální situace v ČR. Tato verze má modernější vzhled, je přehlednější a uživatelsky přívětivější. Díky novým typům grafů je uživateli umožněno filtrování období dle vlastních preferencí, krajské přehledy jsou nově dostupné hned na úvodní stránce prostřednictvím jednoduchého výběru. 

Od tohoto dne budou data o aktuální situace onemocnění COVID-19 vykazována včetně suspektních reinfekcí. Dosud byly mezi potvrzené případy započítávány pouze primoinfekce (první infekce COVID-19 u dané osoby) a suspektní reinfekce byly vykazovány zvlášť. Změna se dotkne i dalších ukazatelů, které jsou závislé na počtu pozitivních. Tato změna se projeví na webu i v otevřených datových sadách, a to i zpětně v historických datech.

Ke stejnému datu publikujeme dvě nové datové sady reinfekcí – první obsahuje denní přehled reinfekcí a druhá týdenní přehled nových potvrzených případů s rozdělením na primoinfekce a reinfekce. Zároveň rozšíříme datovou sadu celkového počtu osob s prokázanou nákazou o 4 nové atributy – kumulativní a přírůstkové počty nově nakažených s primoinfekcí, resp. reinfekcí.


Mohlo by vás zajímat

Vše