Obce zprostředkují denní data o onemocnění COVID-19 na svém území prostřednictvím Mobilního Rozhlasu s cílem informovat své občany o skutečném počtu nakažených a nových přírůstcích přímo v místě jejich bydliště, zaměstnání nebo tam, kde bydlí jejich blízcí.

“Snažíme se poskytnout informace o aktuálním stavu epidemie COVID-19 v ČR ve formátu otevřených dat, která jsou srozumitelná pro širokou veřejnost. Cílem je podpořit vedení místních samospráv a prezentovat správná a korektní data pro jejich občany,” uvádí Martin Komenda z ÚZIS, kde pracuje mimo jiné jako garant webových aplikací covid-19 a koordinátor projektu Národního zdravotnického informačního systému. “Obce mohou občanům prostřednictvím platformy Mobilní Rozhlas v přehledné podobě poskytnout jasnou informaci o situaci na svém území, aniž by se vystavovaly riziku špatné interpretace dat. Obyvatelé zase získají možnost srovnání svého bydliště s ostatními samosprávami a přehledné informace o situaci z míst, kde například žijí jejich blízcí nebo kde pracují.”

Tisková zpráva ke spuštění Covid reportu

Vyhledejte si profil vaší samosprávy na webu Mobilního rozlasu


Mohlo by vás zajímat

Vše

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace