Zveřejnili jsme nový interaktivní dashboard Psychiatrické péče v České republice. Dashboard vykresluje data za rok 2021 a díky široké škále filtrů si můžete detailně prohlédnout stav psychiatrické péče v České republice. Dashboard je dostupný zde.

Interaktivní dashboard v první části ukazuje stav psychiatrické péče v Česku. Můžete si tak zobrazit počty ambulantně léčených pacientů, dlouhodobých i akutních hospitalizací. Navíc máte možnost přehledy rozdělit podle pohlaví, kraje a mnoha dalších.

V druhé části přehledu jsou detailně rozebrány Alzheimerova nemoc a ostatní neurčené demence. Věděli jste, že dvě třetiny všech pacientů v roce 2021 s Alzheimerovou nemocí tvoří ženy?

Poslední část přehledu zobrazuje rozdělení na dětskou a dospělou psychiatrii. Zde zjistíte například průměrnou délku akutní hospitalizace u dětí a mladistvých nebo nejčastěji ambulantně léčené psychiatrické poruchy.

Chci vědět víc o psychiatrické péči

Všechna data použitá pro vykreslení dashboardu vycházejí z otevřených datových sad zveřejněných v rámci pravidelné Ročenky psychiatrické péče.


Mohlo by vás zajímat

Vše