Nová infografika přehledně zobrazuje dostupné informace o duševních onemocněních v České republice. Počet duševně nemocných osob, nově diagnostikované psychiatrické choroby, informace o depresi či Alzheimerově nemoci – to vše dostupné na jednom místě zde.

Nějakou formou duševního onemocnění trpí dnes téměř 10 % Čechů. Mají řadu různých podob – od úzkostných poruch přes deprese až po kompulze. Co je ale společné všem těmto onemocněním? Značně znepříjemňují život všem, kdo jimi trpí.

Infografika v interaktivní formě zobrazuje přehled osob, které trpí nějakou formou psychiatrického onemocnění. Jejich počet v čase neustále narůstá, v posledním desetiletí vzorstl o 22 %.

Pokud si kladete otázku, jaké byly nejčastěji diagnostikované poruchy v roce 2020, na Národním zdravotnickém informačním portálu najdete odpověď. Také vykresluje detailní pohledy na Alzheimerovu chorobu či depresi.

Chci vědět víc o duševních onemocněních

Veškerá data, která byla použitá pro vykreslení infografiky, pochází z otevřených datových sad Ministerstva zdravotnictví.


Mohlo by vás zajímat

Vše