Připravili jsme nové vizualizace, které interaktivně přibližují již zveřejněná data o kardiologické péči v Česku. Jednotlivé přehledy ukazují kardiologická data z různých pohledů a jejich cílem je jednoduchá a srozumitelná ukázka těchto dat. 

Jedná se o šest samostatných přehledů s celkem 18 stranami vizualizací, které ukazují data o hypertenzi, kardiologických hospitalizacíchúmrtích na nemoci oběhové soustavy, srdečních selháních, kardiologické zátěži v populaci a implantovaných kardiostimulátorech

Z jednotlivých přehledů se například dozvíte, že pětinu Čechů trápí vysoký tlak a každý stý má kardiostimulátor. Další vizualizace pak přiblíží kardiologické hospitalizace nebo ukáží, kolik osob v Česku postihlo srdeční selhání. 

Ukázka vizualizace: 

Další informace o stavu kardiologické péče v Česku jsou k dispozici na rozcestníku Národního kardiologického informačního systému. Najdete tady přehledné reporty a ročenky, které poskytnou rozšířené informace o kardiologii. Nebo si můžete prohlédnout analytické studie či mapu poskytovatelů kardiologické zdravotní péče. 

 

 


Mohlo by vás zajímat

Vše