Zdravíme příznivce zdravotnických dat!
Léto je čas dovolených, opalování na plážích a výletů za dobrodružstvím. V tomto prázdninovém newsletteru vás taky za jedním takovým dobrodružstvím vezmeme – pojďme se podívat, co je nového!

Konference NZIS Open 07/2021 – otevřeně o otevřených datech

Ve čtvrtek 8. července 2021 se uskutečnila dlouho připravovaná konference zaměřená na otevřená zdravotnická data. Máme za sebou rok a půl s onemocněním COVID-19 a tak se konference nesla především v tomto duchu.

Kromě otevírání Národního zdravotnického informačního systému, legislativy a koncepce otevírání dat byla konference navíc obohacena o příspěvky těch, kteří naše otevřená data denně zpracovávají a vizualizují. Kompletní program konference najdete na webu www.nzis-open.uzis.cz.

Během celého dne jste mohli vidět 21 řečníků. Nestihli jste všechny? Nebo vás v programu zaujala nějaká prezentace, kterou byste chtěli vidět? Chcete si některý příspěvek poslechnout ještě jednou? Je to možné!


Datové novinky

Pokračujeme jednak v kultivaci stávajících datových sad a také připravujeme datové sady nové. Jaké jsou změny od minula?

  • Přejmenování datové sady COVID-19: Přehled vykázaných očkování podle profesí na COVID-19: Přehled vykázaných očkování podle profesí (očkovací místo, bydliště očkovaného)
  • Rozšíření datové sady COVID-19: Přehled vykázaných očkování podle profesí (očkovací místo, bydliště očkovaného) o nové atributy
  • Změna názvu očkovací látky Moderna na Spikevax
  • Nová datová sada COVID-19: Přehled distribuce očkovacích látek v ČR z centrálního skladu
  • Rozšíření datové sady COVID-19: Očkovací zařízení

Rok a půl s epidemií a s daty


Tým webstudia v čele s Martinem Komendou se publikací zdravotnických dat zabývá již rok a půl. Za tu dobu jsme nasbírali plno zkušeností a formou rozhovoru s hlavním tvůrcem otevřených datových sad vám přinášíme odpovědi na otázky, které vás nejvíce zajímají. Jak to vypadá, když se publikuje nová datová sada? Co to vůbec jsou otevřená data? 

Rozhovor o tvorbě otevřených dat COVID-19


Další aktuality:

Rozšíření vizualizace očkování

Změna názvu očkovací látky Moderna na Spikevax

Rozšíření sady – COVID-19: Přehled vykázaných očkování podle profesí

COVID-19: Přehled distribuce očkovacích látek v ČR z centrálního skladu

Živý přenos z konference NZIS Open 07/2021

Konference NZIS Open 07/2021

COVID-19: Rozšíření datové sady očkovacích zařízení


Mohlo by vás zajímat

Vše